Usługi
ogrodnicze

Usługi
ogrodnicze

Oferujemy Państwu programy kompleksowej pielęgnacji ogrodów. Piękny ogród to zadbany ogród. Jego pielęgnacja wymaga jednak sporo zaangażowania. Powierzając nam pod opiekę swój ogród na cały rok, starannie wykonujemy w nim wszystkie prace ogrodnicze co kilka dni lub raz w tygodniu. Nawozimy rośliny, trawnik, kosimy, przycinamy, podlewamy, odśnieżamy jednym słowem robimy wszystko by ogród zawsze był piękny i zdrowy. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem i wykwalifikowanymi pracownikami, posiadającymi duże doświadczenie i potrzebną wiedzę. Możemy zaoferować pełny zakres usług pielęgnacyjnych w systemie abonamentowym lub podczas pojedynczych wizyt.
koszenie

KOSZENIE TRAWNIKÓW

Zadbany, równomierny, dokładnie przystrzyżony trawnik jest podstawą aranżacji każdego ogrodu. Oferujemy koszenie trawników – niezależnie od miejsca. Koszenie może objąć zarówno małe ogrody, łąki, jak i większe tereny nieużytków. Równolegle nasza firma wykonuje zabiegi pielęgnacyjne, takie jak sadzenie, przycinanie, formowanie, czy usuwanie drzewek. W skład usług firmy wchodzą również czynności porządkowe, grabienie liści i trawy, zamiatanie, czy plewienie.

W ramach koszenia wykonujemy:
- Koszenie trawników wielkopowierzchniowych
- Koszenie wałów przeciwpowodziowych
- Koszenie poboczy dróg
- Koszenie nieużytków rolnych
- Koszenie mniejszych trawników
- Grabienie i wywóz skoszonej trawy
- Grabienie i wywóz liści

Świadczymy usługi koszenia trawników:
- klientom prywatnym
- instytucjom
- firmom posiadającym większe zielone tereny do zadbania
Dlaczego warto wykonywać regularne koszenie trawy?

Dzięki systematycznemu koszeniu jesteśmy w stanie zapewnić estetyczny wygląd poszycia. Zabieg ten powstrzymuje rozprzestrzenianie się chwastów, jeśli trawa oprócz samego koszenia jest poddawana również dodatkowym zabiegom pielęgnacyjnym zaczyna tworzyć soczyście zielony dywan, staje się gęsta i wytrzymała.
wycinka-drzew

WYCINKA DRZEW I KRZEWÓW

Zajmujemy się profesjonalną pielęgnacją drzew oraz ich wycinką (często niezbędną dla zdrowego i pięknego ogrodu). Przygotowaliśmy ofertę wycinania drzew dla instytucji publicznych, firm oraz prywatnych klientów.

Wycinanie drzew wykonujemy przy zabezpieczeniu miejsca pracy, dbamy, by cięcie realizowane było w sposób bezpieczny. Gdy przycinamy gałęzie, dbamy o zdrowie drzewa i wykonujemy je zgodnie z praktyką ogrodniczą.

Metody wycinania drzew, jakie stosujemy:
- wycinanie drzew metodą alpinistyczną
- wycinanie drzew przy pomocy podnośnika koszowego

Wycinanie drzew obejmuje:
- wycinanie drzew samosiejących
- wycinanie drzew owocowych
- przycinanie drzew i krzewów ozdobnych
- formowanie drzew i krzewów
- prace porządkowe, w tym usuwanie skutków złej pogody
- usuwanie drzew suchych i pni
- cięcia gałęzi (usuwanie martwych gałęzi, cięcia rozluźniające korony drzew, czy usuwanie zagrażających zawaleniem drzew i konarów)
Po wykonanej pracy sprzątamy teren, na którym wykonywaliśmy cięcie. Usuwamy ścięte gałęzie i konary.
zakładanie-trawnika

ZAKŁADANIE TRAWNIKA

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tej dziedzinie możemy stworzyć idealny trawnik w każdym miejscu.
Firma zajmuje się projektowaniem przestrzeni ogrodu, w tym przygotowaniem podłoża pod zasiew trawy i zakładanie trawnika.

Zakładanie trawnika można zacząć już w miesiącu marcu, jeśli planowany jest siew z rolki, W pierwszej kolejności pracownicy naszej firmy usuną wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, kamienie, które mogły pozostać po pracach remontowych, czy budowie domu, oraz wyrównamy teren przeznaczony na stworzenie trawnika.

Oferujemy Państwu dwa sposoby założenia trawnika. Pierwszy z nich to tradycyjny wysiew nasion – czyli trawnik z siewu.
Drugim sposobem założenia trawnika jaki oferujemy jest trawnik z rolki. Najszybszą metodą uzyskania pięknego trawnika w ogrodzie jest trawa z rolki. Jest ona uprawiana na specjalnych polach produkcyjnych, a następnie rolowana i przywożona na miejsce docelowe. Dzięki tej metodzie możliwe jest zakładanie trawników nawet w październiku czy listopadzie. Poza tym w porównaniu do siewu, decydując się na trawę z rolki, możemy cieszyć się idealnym trawnikiem o ok. 2 miesiące szybciej. Trawa w rolce jest więc produktem naturalnym pozyskanym z wysiewu nasion, jednak różni się tym, że efekt mamy od razu w przysłowiowy jeden dzień. Oznacza to, że po wyłożeniu ogrodu trawą w rolce uzyskujemy efekt dobrze zadbanego co najmniej 2 letniego trawnika. W celu zabezpieczenia trawnika przed intruzami takimi jak kret i nornica proponujemy założenie siatki. Decyzje o tym czy stosujemy takie zabezpieczenie naszego trawnika muszą Państwo podjąć zaraz na początku współpracy, ponieważ siatkę należy zakopać na odpowiedniej głębokości pod trawnikiem na całej jego powierzchni.

Niezależnie od metody, którą został założony trawnik, jego utrzymanie w dobrym stanie wymaga przede wszystkim systematycznego nawadniania. Oprócz regularnego podlewania konieczne jest także koszenie i nawożenie trawnika .

Zapraszamy do pełnego zapoznania się z naszymi usługami dotyczącymi pielęgnacji zieleni i ogrodów.

Nasza firma może stworzyć trawnik o cechach:
- uniwersalnych (parkowych)
- dywanowych (gazonowych)
- sportowych i rekreacyjnych
- wolno odrastających
- preferujących zacienienie
- kwiatowo-łąkowych (typu 'łąka naturalna')
- regeneracyjnych (zawierającymi nasiona traw dający szybki efekt uzupełniania braków)

Świadczymy usługi zakładania trawników:
- klientom prywatnym
- instytucjom
- firmom posiadającym większe tereny zielone do zadbania
wertykulacja-trawnika

REGENERACJA TRAWNIKÓW – NAWOŻENIE, AREACJA, WERTYKULACJA

Zadbamy o odpowiednie utrzymanie Twojego trawnika.
Świadczymy usługi z zakresu pielęgnacji ogrodów i regeneracji zieleni, w tym – pielęgnacji i regeneracji trawników. Stosowane zabiegi poprawiają stan trawy, polepszają fizyczno-chemiczne właściwości gleby. Trawa zostanie uszlachetniona, a w miejscach zacienionych odżywiona. Oprócz regularnego koszenia i systematycznego podlewania trawnika, należy odpowiednio go nawozić, odchwaszczać i przynajmniej raz w roku przeprowadzać jego aerację czy wertykulację.

W ramach regeneracji trawnika realizujemy usługi:
- Odchwaszczania istniejącego trawnika
- Nawożenia
- Wertykulacji (pionowe cięcie darni, wyczesywanie martwych roślin)
- Aerację trawnika (napowietrzanie)

Aby zapobiec wzrostowi chwastów nasza firma proponuje profilaktyczny oprysk trawnika, wykonywany najlepiej w dni pochmurne i suche.

W miejscach, gdzie trawnik niknie i jest słaby, na przykład z powodu zbyt częstego jego wydeptywania, występuje zbita gleba. Rozwiązaniem w takim przypadku jest aeracja gleby, czyli jej napowietrzenie. Aeracja jest więc niezbędna w przypadku trawników intensywnie użytkowanych. 

Celem aeracji jest przerwanie ciągłości zbitej i nadmiernie zagęszczonej wierzchniej warstwy gleby. Zabieg polega na wykonaniu otworów bądź szczelin w podłożu, w strefie rozwoju korzeni traw. Dzięki temu poprawia się wymiana powietrza w glebie, efektywniejsze jest wnikanie wody i skuteczniejsze działanie nawozów a także  trawa jest bardziej odporna na deptanie i tworzy gęstą i wyrównaną darń.

Istotnym zabiegiem pielęgnacji trawnika po zimie jest jego wertykulacja.

Wertykulacja trawnika jest potrzebna wtedy, gdy murawa przestaje wyglądać jak zielony dywan, a  murawa staje się za bardzo zbita – gdy trawa nie regeneruje się tak dobrze jak wcześniej. Wertykulacja trawnika to pionowe cięcie darni. Jej celem jest usunięcie obumarłych części roślin. Dzięki temu zabiegowi zapewnimy trawie lepszy dostęp wody, światła i tlenu oraz usuniemy chwasty i mech.

Zabiegi te ułatwiają właściwe nawodnienie i odżywienie trawnika.

Wykonujemy regenerację trawników dla:
- Klientów prywatnych
- instytucji
- firm posiadających większe tereny do zadbania
plewienie

PLEWIENIE

Nasi pracownicy wyręczą Państwa w odchwaszczaniu ogrodu, wykonując żmudne czynności związane z plewieniem, które jest niezwykle pracochłonne i wymaga systematyczności. Idealne odchwaszczanie ogrodu zakłada reagowanie natychmiast, kiedy jeszcze chwasty są małe i nie zdążyły się rozrosnąć. Plewienie czy tez pielenie polega na usuwaniu chwastów z upraw roślinnych, ręcznie lub przy użyciu narzędzi. Metoda ta wymaga dokładności oraz delikatności; należy bowiem uważać, aby razem z chwastami nie usunąć rośliny uprawianej. Wyrastające pomiędzy rabatami i klombami chwasty, znacznie osłabiają rośliny, ograniczają ich rozrost, a nawet są przyczyną ich więdnięcia poprzez uniemożliwianie dostępu do ważnych składników odżywczych. Walka z chwastami jest trudna, ale nie niemożliwa.
formatowanie-zywoplotow-drzew

FORMATOWANIE ŻYWOPŁOTÓW, KRZEWÓW, DRZEW

W każdym ogrodzie są drzewa i krzewy, które wymagają regularnego przycinania. Prawidłowe wykonanie cięć odmładzających czy formujących drzewa i krzewy, wymaga sporo wiedzy i doświadczenia. Popełnione błędy mogą zaszkodzić roślinie, dlatego lepiej zdać się w tej kwestii na pracowników naszej firmy, która profesjonalnie wykona prace i usunie wszystkie pozostałości po nich.
Przycinanie żywopłotu powinno odbywać się minimum raz do roku. Bardzo ważne jest przycinanie małych, niedawno zasadzonych żywopłotów. Regularne przycinanie młodych pędów pobudza rośliny do wzrostu. Na życzenie klienta formujemy żywopłoty na oryginalne figury czy kształty.
Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dzięki czemu realizacja przebiega sprawnie i szybko. Nasi doświadczeni pracownicy wykonują każdą czynność z dużą dbałością o szczegóły.

Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych drzew zaliczamy cięcia w koronie, które wykonujemy umożliwiając prawidłowy rozwój drzewa mając na celu uzyskanie najlepszego stanu zdrowotnego i konstrukcji korony.
Oferujemy przycinanie drzew, które obejmują :
Cięcia techniczne. Są to cięcia konarów i gałęzi wymuszone znajdującymi się w kolizji z nimi urządzeniami technicznymi lub architekturą.
Cięcia pielęgnacyjne. Są to cięcia w koronach drzew, mające na celu umożliwienie prawidłowego i charakterystycznego dla danego gatunku rozwoju koron, dążące do uzyskania najlepszego stanu zdrowotnego koron oraz najlepszej konstrukcji korony.
Cięcia sanitarne. Są to cięcia w koronach drzew, polegające na usuwaniu gałęzi i konarów chorych, martwych lub połamanych.
Cięcia korygujące. Są to cięcia zmierzające do niwelowania wad budowy korony, poprawiające statykę drzewa lub zapobiegające rozłamaniom.
Cięcia formujące. Cięcia zmierzające do uzyskania określonej formy pokrojowej drzewa.
Cięcia prześwietlające. Cięcia rozluźniające zbyt zagęszczoną koronę.
projektowanie-ogrodu

WYKONANIE OGRODU WG PROJEKTU

Podejmujemy się wykonania ogrodu według projektów, czyli od projektu po realizację, przy nowo powstałych domach i firmach. Oferujemy również stałą usługę opieki nad ogrodem w bardzo indywidualnym programie. Kolejnym ważnym etapem, naszej współpracy z klientem jest założenie zaprojektowanego wcześniej ogrodu. Kiedy uzgodnimy już wszystkie szczegóły, wprowadzimy do projektu wszelkie sugestie i życzenia klienta, możemy wówczas przystąpić do wykonania zaplanowanych prac. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dzięki czemu realizacja przebiega sprawnie i szybko. Nasi doświadczeni pracownicy wykonują każdą czynność z dużą dbałością o szczegóły.
MASZ DO NAS PYTANIA?

Skontaktuj się z nami

798 954 670

CZYSZCZENIE & SPRZĄTANIE

Nowoczesne metody, doświadczony zespół

USŁUGI OGRODNICZE

Profesjonalnie zadbamy o każdą zieleń