Polimeryzacja
podłóg

Polimeryzacja
podłóg

Regularna dbałość o podłogę skutecznie podnosi efekt wizualny całego pomieszczenia.
Należy wziąć pod uwagę fakt, że podłoga to jeden z tych elementów każdego pomieszczenia, z którego intensywnie korzystamy.
polimeryzacja-podlog

W celu zabezpieczenia podłogi przed zniszczeniem, mamy w naszej ofercie usługę polimeryzacji podłóg

Powłoka polimerowa ma za zadanie zabezpieczyć powierzchnię przed zarysowaniami. W przypadku braku powłoki polimerowej wierzchnia warstwa podłogi jest narażona na ścieranie przez piasek, pył i brud. Podłoga staje się wtedy szara i matowa. Jeśli powierzchnia jest zabezpieczona powłoką polimerową, to ścieraniu nie będzie ulegała podłoga a właśnie ta warstwa ochronna. W ten sposób możemy przedłużyć żywotność posadzki.

Kolejnym powodem, dla którego warto zabezpieczyć powierzchnię warstwą polimerową, jest łatwość utrzymania czystości. Dzięki powłoce polimerowej powierzchnia podłogi staje się gładka. Powłoka zakleja pory i rysy, w które brud mógłby wnikać i byłby trudny do usunięcia. Nie jesteśmy w stanie usunąć brudu tkwiącego w rysach. W przypadku gładkiej polimerowej podłogi proces mycia jest ułatwiony.

Na jakich powierzchniach nie należy stosować powłoki polimerowej?
Posadzka, na którą nakładamy polimery, powinna być jednolita, np.: wykładzina PCV, lastriko, winyl, beton lub szpitalne posadzki z wykładziny PVC zgrzewane na gorąco.
Konkluzje
- Proces polimeryzacji zabezpiecza podłogę przed zniszczeniem.
- Polimeryzacja sprawia, że posadzka jest zadbana i lśniąca.
- Powłoka polimerowa zabezpiecza posadzkę przed zarysowaniami. Wytwarza na niej warstwę ochronną, co sprawia, że wszelkie zabrudzenia ścierają ją, a nie posadzkę.
- Powłoka polimerowa wygładza powierzchnię podłogi.
- O podłogę należy dbać regularnie, ponieważ to wydłuża jej żywotność i zapewnia estetyczny wygląd.
- Nie na każdej powierzchni można zastosować powłokę polimerową.
- Zaleca się unikać polimeryzacji na nawierzchniach, które posiadają łącznia np. płytki gresowe, glazurowane czy PCV oraz na podłogach drewnianych.
- Polimery można nakładać na jednolite powierzchnie.
- Do najpopularniejszych jednolitych powierzchni zalicza się wykładziny PCV, lastriko, winyl, beton oraz zgrzewane na gorąco szpitalne posadzki z wykładziny PVC.
- Prawidłowe nałożenie polimerów na podłogę wymaga odpowiedniego przygotowania.Zalety polimeryzacji (akrylowania) podłóg i posadzek:
- przedłużenie żywotności posadzki,
- zabezpieczenie posadzki przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi,
- zabezpieczenie przed wnikaniem zanieczyszczeń,
- znacząca poprawa efektu wizualnego,
właściwości antypoślizgowe i antystatyczne
 

Skontaktuj się z nami, a przygotujemy indywidualną ofertę.